Aktuelne vesti VSS
NASTAVAK PARAGLAJDING LIGE SRBIJE U PRELETU
- četvrtak, 21 jun 2012 08:45
|
Drugo kolo Lige Srbije u discipline prelet “Niš Open” održaće se od 22. do 24. juna u Sićevu u organizaciji Paraglajding kluba „Grunf“ iz Niša. „Vršac Open“, takmičenje prvog kola lige, održano je od 8. do 10. juna u Vršcu.
Registracija takmičara je 21. i 22. juna, nakon koje slede takmičarski dani i u nedelju, 24. juna proglašenje pobednika. Glavna poletišta su Relej Oreovac sa nadmorskom visinom 1020m i sletištem na 340m, i Niška Banja, gde će se poletati sa 560m na sletište Lozni kalem na 215m. Na takmičenju će biti održan i paraglajding kamp koji finansira Ministarstvo omladine i sporta.
Nakon prvog kola lige, prvo mesto na tabeli Lige Srbije u preletu zauzima Željko Ovuka iz Kluba slobodnog letenja „Ares“ iz Beograda, na drugoj poziciji je Vladimir Bačanin iz istog kluba, dok je trećeplasirani Dragan Martinović iz Paraglajding kluba „Sokolica“ iz Kosovske Mitrovice.
Treće kolo lige će uslediti vrlo brzo i održaće se zajedno sa Predsvetskim kupom i državnim prvenstvom u preletu, od 22. do 28. jula u Knjaževcu. |