КАЛЕНДАР И РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА - 2022
ПАРАГЛАЈДИНГ - ПРЕЛЕТ | |||||||||
Р.Б. | Назив и категорија такмичења | Место одржавања | Главни термин |
резервни термин |
Непосредни организатор | билтен/ резултати |
|||
1. |
ФлајФит Опен ФАИ 2 |
Ревијално такмичење | Рајац, Дивчибаре | 2-4.септембар | 22-24.септембар | СК „Флај Фит“ Београд | |||
2. |
Вршац Опен, 1.коло лиге Србије ФАИ 2 |
Лига такмичење |
Вршац |
2-5.јун |
9-12.јун |
КСЛиБ „Арес“ Београд |
|||
3. |
Краљево Опен, ДП и 2.коло лиге Србије, ФАИ 2 |
ДП, лига такмичење |
Столови, Рајац | 5-10.јул |
ПК „Еол“ Краљево |
||||
4. |
Копаоник куп, 3.коло лиге Србије ФАИ 2 |
Лига такмичење |
Копаоник, Голија |
29.септембар - 2.октобар | ПК „Голија“ Рашка | билтен | |||
5. | 16. ФАИ Европско првенство | ЕП | Ниш, Србија | 25.јул – 6.август | ВСС | ||||
6. | Десант на Дрвар 2022, Предсветски куп, ФАИ 2 | Међународно | Дрвар | 21-27.август | КСЛиБ „Арес“ Београд | ||||
ПАРАГЛАЈДИНГ - ПРЕЦИЗНО СЛЕТАЊЕ | |||||||||
Р.Б. | Назив и категорија такмичења | Место одржавања | Главни термин | Резервни термин | Непосредни организатор | билтен/ резултати |
|||
1. |
Вршац Опен, ДП и 1.коло лиге Србије ФАИ 2 |
ДП и лига такмичење | Вршац | 25-27.март | 1-3.април | СПК Беркут Вршац |
|||
2 |
Суботица Опен, 2.коло лиге Србије ФАИ 2 |
Лига такмичење | Суботица | 11-12.jun | АК „Иван Сарић“ Суботица | ||||
3. | 7. ФАИ Европско првенство | ЕП | Сибиу, Румунија | 2-10.септембар |
НАК Румунија | ||||
ОПШТА АВИЈАЦИЈА | |||||||||
Р.Б. | Назив и категорија такмичења | Место одржавања | Главни термин |
Резервни термин |
Непосредни организатор | билтен/ резултати |
|||
1. | СП у прецизном летењу | СП | Алби, Француска | 20-27.август | ФАИ | |
|||
2. | ДП општа авијација дисциплина рели летење | ДП | Аеродром Ечка | 23 - 25. септембар |
30.септ – 2.окт | АК Зрењанин | |||
3. | ДП општа авијација дисциплина прецизно летење | ДП | Параћин | 14-16. октобар | АК "Наша крила" Параћин | билтен резултати | |||
4. | Куп Параћина у прецизном летењу | Ревијално | Параћин | 25.септембар | 02.октобар | АК "Наша крила" Параћин | |||
5. | Меморијал Иван Сарић у општој авијацији прецизно летење | Ревијално такмичење | Суботица | 16.октобар | 23.октобар | АК „Иван Сарић“ Суботица | |||
ПАДОБРАНСТВО | |||||||||
Р.Б. | Назив и категорија такмичења | Место одржавања | Главни термин | Резервни термин | Непосредни организатор | билтен/ резултати |
|||
1. | Куп „Пет звијезда“ | Међународно | Бања Лука | 27-29.мај | ВК “SKYDIVE” Бања Лука |
билтен резултати |
|||
2. | Куп Приједора – Петровдански куп | Међународно | Приједор | 1-3.јул | АК „Приједор“ | резултати | |||
3. | 36.ФАИ Светско првенство у класичним дисциплинама | СП | Страконице, Чешка Република | 18-23.јул | НАК Чешка Република | ||||
4. | 68. ДППС | ДП | Параћин | 19-21.август | 26-28.август | АК „Наша Крила“ Параћин | |||
5. | Куп Балкански скок пријатељства | Ревијално такмичење | Београд | 9.-11.септембар | ПК „Архистратиг“ Београд | ||||
6. | Меморијал Иван Сарић у падобранству скокови на циљ | Ревијално такмичење | Суботица | 15.октобар | 22.октобар | АК „Иван Сарић“ Суботица | |
||
УЛТРА ЛАКО ЛЕТЕЊЕ | |||||||||
Р.Б. | Назив и категорија такмичења | Место одржавања | Главни термин | Резервни термин | Непосредни организатор | билтен/ резултати |
|||
1. | Државно првенство пилота ултралаких ваздухоплова | ДП | Блаце | 17-18.септембар | АК „Ваздухопловци Ниша“ | ||||
2. | Меморијал Иван Сарић у УЛЛ прецизно летење | Ревијално такмичење | Суботица | 16.октобар | 23.октобар | Ак „Иван Сарић“ Суботица | |||
ВАЗДУХОПЛОВНО ЈЕДРИЛИЧАРСТВО |
|||||||||
Р.Б. | Назив и категорија такмичења | Место одржавања | Главни термин | резервни термин | Непосредни организатор | билтен/ резултати |
|||
1. | Државно првенство | ДП | Трстеник | 5-14.август | АК „Трстеник“ | билтен |
|||
2. | 37. ФАИ Светско првенство | СП | Маткопуста, Мађарска | 23.јул – 6.август | НАК Мађарска | ||||
3. | Екс Ју Бланик камп куп 2022 | Ревијално такмичење | Трстеник | 9-11.септембар | 16-18.септ | АК „Трстеник“ | |||
4. | Меморијал Иван Сарић у једриличарству прецизно летење | Ревијално такмичење | Суботица | 16.октобар | 23.октобар | АК „Иван Сарић“ Суботица | |||
ВАЗДУХОПЛОВНО МОДЕЛАРСТВО | |||||||||
Р.Б. | Назив и категорија такмичења | Место одржавања |
Главни термин |
Резервни термин |
Непосредни организатор | билтен/ резултати |
|||
1. | ДП Ф1Н | ДП | Зрењанин | одложено |
27.новембар |
АК „Зрењанин“ | |||
2. | Зрењанин Индор Опен 2022 Ф1Н и Ф1Н150 | Лига такмичење | Зрењанин | одложено | 27.новембар | АК „Зрењанин“ | билтен резултати | ||
3. | 7. Бачка Индор Куп и Отворено првенство Војводине Ф1Н и Ф1Н150 | Лига такмичење | Сомбор | 26.март |
22.октобар |
АК „Сомбор“ | |||
4. | Трофеј Београда |
Ревијално такмичење |
Београд | 3.април |
10.април |
ВСУ „РЦ Дрон“ Београд | |||
5. | Сава Индор 2022 Ф1Н и Ф1Н150 | Међуклупско такмиченје | Шабац | 23.април | АК „Београд“ | ||||
6. | НС Трка дронова | Ревијално такмичење | Нови Сад | 24.април |
8.мај |
ВСУ „РЦ Дрон“ Београд | |||
7. | 5. Моделарски скуп | Ревијално такмичење | Ваљево | 15.мај | 22.мај | АК „Ваљево“ | |||
8. | 39. Срем куп Ф1АБЦ | Светски куп | Арадац, Зрењанин | 25.јун | АК „Нова Пазова“ | билтен резултати |
|||
9. | 2. Морава Куп Ф1АБЦ | Светски куп | Арадац, Зрењанин | 26.јун | АК „Трстеник“ | ||||
10. | 1.Ф3К Моторола куп, РЦ моделарство, класа Ф3К | Ревијално такмичење | Ћуприја | 12.јун | 19.јун | АК „Ћуприја“ | билтен | ||
11. | Куп Београда | Ребијално такмичење | Београд | 12.јун | 19.јун | ВСУ „РЦ Дрон“ Београд | |||
12. | 26. Бачка куп и Отворено првенство Војводине Ф1АБЦХ |
Отворено међународно | Сомбор | 18.јун | 10.септембар | АК „Сомбор“ | |||
13. | Државно првенство Ф1АБЦ | ДП | Сомбор | 19.јун | 11.септембар | АК „Сомбор“ | |||
14. | Пан Куп Ф1АБЦХ | Лига такмичење | Зрењанин | 26.новембар | АК „Зрењанин“ | билтен резултати | |||
15. | Светски куп у трци дронова | СК | Бела Црква | 2. и 3.јул | 9. и 10.јул | ВСУ „РЦ Дрон“ Србија | |||
16. | ФАИ Европско првенство Ф1АБЦ | ЕП | Прилеп, Северна Македонија | 16-20.август | НАК Северна Македонија | ||||
17. | ДП у трци дронова | ДП | Београд | 11.септембар | ВСУ „РЦ Дрон“ Београд | билтен резултати | |||
18. | ДП у РЦ моделарству, класа Ф3К | ДП | Ћуприја | 10.септембар | 17.септембар | АК „Ћуприја“ | билтен | ||
19. | Винг куп Ф1АБЦ | Лига такмичење | Арадац, Зрењанин | 15.октобар | АК „Винг“ Београд | билтен резултати | |||
20. | Отворено првенство Ф3РЕС | Ревијално – међуклупско | Зрењанин | 9.октобар | АК „Зрењанин“ | билтен резултати | |||
21. | Такмичење Ф1Н и Ф1Н-150 |
Лига такмичење | Бор | 16.октобар | 23.октобар | АК „Бор“ | |||
22. | 11. Меморијал Иван Шекуларац Ф1АБЦ | Лига такмичење | Трстеник | 22.октобар | 29.октобар | АК „Трстеник“ | резултати | ||
23. | Лига Србије у ВМ Ф1АБЦ - Генерални пласман 2022. | Лига такмичење | резултати | ||||||
РАКЕТНО МОДЕЛАРСТВО | |||||||||
Р.Б. | Назив и категорија такмичења | Место одржавања | Главни термин | Резервни термин | Непосредни организатор | билтен/ резултати |
|||
1. | 1.коло купа Србије у ракетном моделарству | Лига такмичење | Сремска Митровица | 2.април | АК „Сремска Митровица“ | ||||
2. | 2.коло купа Србије у ракетном моделарству | Лига такмичење | Арадац, Зрењанин | 07.мај | 14.мај | АК "Фрањо Клуз" Земун | |||
3. | 3.коло купа Србије у ракетном моделарству | Лига такмичење | Нови Сад | 18.јун | АК „Нови Сад“ | билтен резултати |
|||
4. | 4.коло купа Србије у ракетном моделарству | Лига такмичење | Сремска Митровица | 2.јул | АК „Сремска Митровица“ и АК „Фрањо Клуз“ Земун | ||||
5. | ФАИ Европско првенство за сениоре и јуниоре | ЕП | Арадац, Зрењанин | 18-24.август | ВСС | ||||
6. | Државно првенство у ракетном моделарствуе | ДП | Нови Сад | 17-18.септембар | 24-25.септембар | АК „Нови Сад“ | билтен резултати | ||
ГЕНЕРАЛНИ ПЛАСМАН СЕНИОРСКИ И ЈУНИОРСКИ КУП СРБИЈЕ 2022. |
резултати |
.