fbInstagram

КАЛЕНДАР ТАКМИЧЕЊА ЗА 2020

СПОРТСКИ КАЛЕНДАР ВСС ЗА 2020.ГОДИНУ

ОПШТА АВИЈАЦИЈА

РБ

НАЗИВ ТАКМИЧЕЊА

ГЛАВНИ ДАТУМ

РЕЗЕРВНИ ДАТУМ

МЕСТО ОДРЖАВАЊА

1

Меморијални куп пуковник пилот Миленко Павловић, рели летење

10.мај

17.мај

Ваљево

2

Меморијал пилот Михајло Петровић, рели летење

13.јун

20.јун

Трстеник

3

Куп Параћина, прецизно летење

19.септембар

20.септембар

Параћин

4

ДП у прецизном летењу

25.-27. септембар

16-18.октобар

Суботица

5

ДП у рели летењу

02-04.октобар

09-11.октобар

Ваљево

ВАЗДУХОПЛОВНО ЈЕДРИЛИЧАРСТВО

РБ

НАЗИВ ТАКМИЧЕЊА

ГЛАВНИ ДАТУМ

РЕЗЕРВНИ ДАТУМ

МЕСТО ОДРЖАВАЊА

1

Куп Михајла Живића, прецизно слетање једрилицом

27-28.јун

04-05.јул

Крушевац

2

Државно првенство

12-18.јул

Суботица

3

Међународни бланик куп Трстеник 2020. - прецизно слетање

03.октобар

10.октобар

Трстеник

4

19. Меморијал Ивана Сарића - прецизно слетање

Суботица

ПАДОБРАНСТВО

РБ

НАЗИВ ТАКМИЧЕЊА

ГЛАВНИ ДАТУМ

РЕЗЕРВНИ ДАТУМ

МЕСТО ОДРЖАВАЊА

1

Куп Пет звијезда

30-31.мај

Бања Лука

2

Куп Приједора - "Петровдански куп"

11-12.јул

Приједор

3

Светско првенство

11-21.август

Танаи, Русија

4

66. Државно првенство у класичним падобранским дисциплинама

12-13.септембар

19-20.септембар

Лисичији Јарак - Београд

5

Куп Параћина

26. септембар

27. септембар

Параћин

6

Крушевачки куп у скоковима на циљ

03-04.октобар

10-11.октобар

Крушевац

ВАЗДУХОПЛОВНО МОДЕЛАРСТВО

РБ

НАЗИВ ТАКМИЧЕЊА

ГЛАВНИ ДАТУМ

РЕЗЕРВНИ ДАТУМ

МЕСТО ОДРЖАВАЊА

1

11. Коплас про куп, Ф1Н и Ф1Н-150

16.фебруар

01.март

Нова Пазова

2

6. Бачка Индор куп Ф1Н и Ф1Н-150

одложено

одложено

Сомбор

3

Државно првенство Ф1Н и ревијално Ф1Н-150

Одложено

октобар

Сомбор

4

Зрењанин Индор Опен Ф1Н и Ф1Н-150

Одложено

25.октобар

Зрењанин

5

Државно првенство Ф1Е

10.мај

27.септембар

Крчедин

6

Пан куп Ф1А,Б,Ц,Х

17.мај

04.октобар

Арадац, Зрењанин

7

37.Срем куп Ф1АБЦQ

31.мај

05.јул

Арадац, Зрењанин

8

"Морава  куп" F1A,B,C,Q i F1H euro challenge

30.мај

04.јул

Арадац, Зрењанин

9

Трећи ваљевски моделарски РЦ скуп

31.мај

07.јун

Ваљево

10

24. Бачка куп Ф1АБЦХQ

6.јун

13.јун

Сомбор, Панчево

11

53. Меморијал Ђорђе Жигић Ф1АБЦ

20.јун

19.септембар

Арадац, Зрењанин

12

Светски куп у трци дронова, Ф9 ФПВ рејсинг

27-28.јун

04-05.јул

Бела Црква

13

Трофеј Златибора Ф1Е

27. јун

Златибор

14

Златибор 2020. куп

28.јун

Златибор

15

9.Меморијал Иван Шекуларац Ф1АБЦХ

18.јул

07.новембар

Трстеник

16

ФВП трка дронова, Ф9У категорија, државно првенство

25-26.јул

Београд, Лисичији Јарак

17

Европско првенство Ф1АБЦ

18-22.август

Прилеп, Македонија

18

Куп београдског сајма 2020, Ф1Д и Ф1Д-350

22-23.август

Београд, Србија

19

Државно првенство Ф1АБЦ и јуниорско Ф1Х

06.септембар

13.септембар

Арадац, Зрењанин

20

Винг куп Ф1АБЦХ

20.септембар

04.октобар

Арадац, Зрењанин

21 Лига Србије Ф1Н     Резултати  
22 Лига Србије Ф1АБЦХ        

РАКЕТНО МОДЕЛАРСТВО

РБ

НАЗИВ ТАКМИЧЕЊА

ГЛАВНИ ДАТУМ

РЕЗЕРВНИ ДАТУМ

МЕСТО ОДРЖАВАЊА

1

1. Коло купа Србије за сениоре и јуниоре

Одложено

09.мај

Арадац, Зрењанин

2

2. Коло купа Србије за сениоре и јуниоре

06.јун

13.јун

Шумарски рит - Војка

3

Светско првенство

21-29.август

Бузау, Румунија

4

Државно првенство

19-20.септембар

26-27.септембар

Шумарцки рит - Војка

5

Сирмијум куп

03-04.октобар

10-11.октобар

Велики Радинци

6

3. Коло купа Србије за сениоре и јуниоре

24.октобар

31.октобар

Арадац, Зрењанин

ПАРАГЛАЈДИНГ - ПРЕЦИЗНО СЛЕТАЊЕ

РБ

НАЗИВ ТАКМИЧЕЊА

ГЛАВНИ ДАТУМ

РЕЗЕРВНИ ДАТУМ

МЕСТО ОДРЖАВАЊА

1

Суботица Опен, лига Србије 1.коло,ФАИ 2

14-15. март

21-22.март

Суботица - Биково

2

Државно првенство -  Вршац Опен, лига Србије 2.коло, ФАИ 2

23-25.октобар

30.октобар-01.новембар

Вршац

3

7. Европско првенство у прецизном слетању

28.август - 05.септембар

Румунија

4

Лесковац Опен

29-30.август

10-11.октобар

Лесковац

5

Прокупље опен 2020 - Европски куп, лига Србије 3.коло, ФАИ 2

12-13.септембар

26-27.септембар

Прокупље

ПАРАГЛАЈДИНГ - ПРЕЛЕТ

РБ

НАЗИВ ТАКМИЧЕЊА

ГЛАВНИ ДАТУМ

РЕЗЕРВНИ ДАТУМ

МЕСТО ОДРЖАВАЊА

1

Ваљево Опен

15-17. мај

22.-24.мај

Дивчибаре, Оклетац, Рајац

2

Вршац Опен, лига Србије 1.коло, ФАИ 2

23-26.април

30.април - 03.мај

Вршац

3

XC изнад равнице 2020, лига Србије 2.коло, ФАИ 2

08-11.мај

15-18.мај

Тителски брег

4

Меморијални куп "Александар Саша Лепир", лига Србије 3.коло, ФАИ 2

26-28.јун

28-30.август

Краљево

5

16. Европско првенство у прелету

19.јул - 01.август

Ниш, Србија

6

Државно првенство - Копаоник куп, лига Србије 4.коло, ФАИ 2

08-13.август

Копаоник - Рашка

7

Пегаз куп

05-06.септембар

12-13.септембар

Ивањица

УЛЛ

РБ

НАЗИВ ТАКМИЧЕЊА

ГЛАВНИ ДАТУМ

РЕЗЕРВНИ ДАТУМ

МЕСТО ОДРЖАВАЊА

1

Државно првенство за улл у  навигацији

29.август

05.септембар

Ћуприја

БАЛОНАРСТВО

РБ

НАЗИВ ТАКМИЧЕЊА

ГЛАВНИ ДАТУМ

РЕЗЕРВНИ ДАТУМ

МЕСТО ОДРЖАВАЊА

1

Фестивал балона

04.-06.септембар

Сента

 

fer play2014