ТАКМИЧЕЊА И РЕЗУЛТАТИ 2016

КАЛЕНДАР ТАКМИЧЕЊА ЗА 2016. ГОДИНУ

ПАДОБРАНСТВО
Р.Б. Назив и категорија такмичења Место одржавања време одржавања
од - до
резервни термин
од - до
Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Куп "SPEED ONE" Лисичији Јарак септембар Отказано     ПК "Феникс", Београд  
2. “Мајски куп“ Параћин Отказано АК "Наша Крила", Параћин  
3. Куп "SPEED TWO" Лисичији Јарак септембар Отказано   ПК "Грифон", Београд  
4. Куп ПК „Грифон“  Лисичији Јарак 09.07.16. 10.07.16. ПК „Грифон“, Београд резултати 
5. „Петровдански Куп“ Приједор 02.07.16. 03.07.16.     АК „Приједор“ Приједор  
6. 62. ДПП у класичним дисциплинама Лисичији Јарак 06.10.16 09.10.16  13.10.16  16.10.16  ВСС  
7. ФАИ СП у класичним дисциплинама, ФАИ 1 Чикаго, САД 09.09.16. 22.09.16.     ФАИ  Фигуративни скокови
Скокови на циљ 
8. “Куп Параћина 2016“ Параћин 24.09.16. 25.09.16. 01.10.16. 02.10.16. АК "Наша Крила", Параћин  
 
ОПШТА АВИЈАЦИЈА
Р.Б. Назив и категорија такмичења Место одржавања време одржавања
од - до
резервни термин
од - до
Непосредни организатор билтен/
резултати
1. ДП Кикинда 07.09.16. 11.09.16. 14.09.16. 18.09.16. АК "Кикинда" резултати 
2. ФАИ СП у рели летењу Португалија 04.09.16. 09.09.16.     ФАИ  
 
РАКЕТНО МОДЕЛАРСТВО
Р.Б. Назив и категорија такмичења Место одржавања време одржавања
од - до
резервни термин
од - до
Непосредни организатор билтен/
резултати
1. 1. коло Јуниорског и Сениорског купа Зрењанин 23.04.16       А.К. Фрањо Клуз Земун, терен Зрењанин резултати 
2. 2. коло Јуниорског и Сениорског купа Војка 29.05.16       А.К. Нова Пазова, терен Војка  резултати 
3. 3. коло Јуниорског и Сениорског купа Бела Црква 18.06.16       А.К. Живица Митровић, Аеродром Црвена Црква резултати
4. СК, 1. Бела Црква куп Црвена Црква 18.06.16. 19.06.16.     АК „Живица Митровић“ Бела Црква резултати 
5. Светско првенство Лвив- Украјина 22.08.16 30.08.16     ФАИ и НАК Украјина резултати 
6. ДП и СК -  15. Београд куп  Арадац 01.10.16. 02.10.16. 08.10.16. 09.10.16. АК "Фрањо Клуз", Земун резултати 
7. 4. коло Јуниорског и Сениорскох купа РМ. Војка 15.10.16       А.К. Нова Пазова резултати 
  Генерални пласман Јуниорски куп РМ 2016. година          резултати
  Генерални пласман Сениорски куп РМ 2016. година         резултати 
ВАЗДУХОПЛОВНО МОДЕЛАРСТВО
Р.Б. Назив и категорија такмичења Место одржавања време одржавања
од - до
резервни термин
од - до
Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Коплас Про Куп Ф1Н И Ф1Н-150 Нова Пазова 21.02.16. 21.02.16.     АК „Нова Пазова“  резултати
2. Отворени Бачка Индор Куп Ф1Н и Ф1Н-150 Сомбор 27.02.16. 27.02.16.     АК „Сомбор“  резултати
3. ДП с/ј Ф1Н Нова Пазова 20.03.16. 20.03.16. 03.04.16. 03.04.16. АК „Нова Пазова“  резултати 
4. ДП с/ј Ф1Е Крчедин 08.05.16. 08.05.16. АК „Сомбор“ резултати 
5. Светски куп – 33. Срем куп Ф1АБЦ Арадац 27.05.16. 29.05.16. АК „Нова Пазова“ резултати 
6. Бачка Куп Ф1АБЦХ  Ранчево   12.06.16. 12.06.16. АК „Сомбор“ резултати 
7. Отворени куп Бора Ф1Н, Ф1Н-150 Бор отказано отказано АК „Бор“  
8. ДП Ф1АБЦ Арадац 09.10.2016     АК „Винг“  резултати 
9. Светски куп „49. Меморијал Ђорђе Жигић“ Арадац 12.08.16. 13.08.16.     АК „Фрањо Клуз“ резултати 
10. ЕП Ф1АБЦ Арадац 13.08.16. 20.08.16.     ВСС  резултати
11. ДП Ф1ХГ  Војка или Арадац Отказано АК „Нова Пазова“  
12. „Винг куп“ Ф1АБЦ Арадац Субота, 08.Октобар 2016. године АК „Винг“ резултати 
13. „Трофеј Срема“ Ф1ХГ  Војка 15.10.16. 15.10.16. АК „Нова Пазова“ резултати 
 
ЈЕДРИЛИЧАРСТВО
Р.Б. Назив и категорија такмичења Место одржавања време одржавања
од - до
резервни термин
од - до
Непосредни организатор билтен/
резултати
1. ДП у ваздухопловном једриличарсву спортски аеродром Велики Радинци  05.08.2016  14.08.2016       АК Сремска Митровица резултати 
 
ПАРАГЛАЈДИНГ
  Дисциплина прелет              
Р.Б. Назив и категорија такмичења Место одржавања време одржавања
од - до
резервни термин
од - до
Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Вршац Опен, ЛС 1.коло, ФАИ 2 Вршац 22.07.16. 24.07.16 26.08.16  28.08.16  КСЛ "Арес" - Београд тим спорт укупно 
2. Меморијал Саша Лепир, ЛС 2.коло Краљево 27.08.16 28.08.16  03.09.16  04.09.16  ПК "Еол" - Краљево резултати 
3. Сићево Опен, ЛС 4.коло, ФАИ 2 Сићево - Н. Бања 01.07.16. 03.07.16. 08.07.16. 10.07.16 ПК "Грунф" - Ниш тим спорт укупно 
4. ДП Србије, ЛС 5.коло, ФАИ 2 Македонија 01.08.16. 06.08.16.     ПК "Делта" - Прилеп тим жене укупно 
5. ЕП, ФАИ 1 Македонија 08.08.16. 20.08.16.     ФАИ, ВС Македоније тим жене укупно 
                   Лига Србије параглајдинг прелет            
Р.Б. Назив и категорија такмичења УКУПНО СПОРТ ЖЕНЕ ТИМОВИ ЈУНИОРИ
1. Такмичење у Нишу  Укупно   Спорт      
2. Резултати после другог кола  Укупно  Спорт     Тимови  
3. Резултати после четвртог кола Укупно Спорт Тимови  
4.  Лиге Србије за 2016 годину Укупно Спорт Тимови  
  Дисциплина прецизно слетање параглајдером            
Р.Б. Назив и категорија такмичења Место
одржавања
време одржавања
од - до
резервни термин
од - до
Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Free flight триатлон, куп такмичење, ФАИ 2 Суботица 30.04.16. 01.05.16.     АК "Делта" - Кањижа  
2. Куп Орлова,  ФАИ 2 Пожаревац   Отказано  ПгК "Бели Орлови" - Пожаревац
 
3. Гоч Опен, куп такмичење, ФАИ 2 Врњачка Бања 04.06.16. 05.06.16. клизно АК "Вертиго" – Врњачка Бања резултати 
4. Београдски трофеј 2016 Суботица 25.06.16. 26.06.16. 15.10.16. 16.10.16. Параглајдинг клуб "Кошава" резултати 
5. ЕП, ФАИ 1 Литванија 11.07.16. 17.07.16.     ФАИ, НАК Литванија резултати 
6. Вршац Опен, ЛС 2.коло, ФАИ 2 Вршац 19.11.16. 20.11.16. СПК "Беркут" - Вршац  
7. „Рашка Опен“, ДП, ЛС 3.коло, ФАИ 2  Рашка 22.10.16. 23.10.16. 05.11.16  06.11.16  ПгК „Голија“ Рашка резултати 
8. Ниш Опен, ЛС 1.коло, ФАИ 2 Нишка Бања 01.10.16. 02.10.16. 08.10.16. 09.10.16. ПгК "Грунф" - Ниш резултати 
                   Лига Србије параглајдинг прецизно слетанје            
Р.Б. Назив и категорија такмичења УКУПНО СПОРТ ЖЕНЕ ТИМОВИ ЈУНИОРИ
1.  Резултати после 2. кола резултати      резултати   
2.        
  Дисциплина акробатски параглајдинг            
Р.Б. Назив и категорија такмичења Место одржавања време одржавања
од - до
резервни термин
од - до
Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Светско првенство, ФАИ 1 Француска 26.08.16. 04.09.16.     ФАИ, НАК Француска

Wapc2016-Solo-Final-standings

Wpac Nations final ranking

 
 
УЛТРАЛАКО ЛЕТЕЊЕ
Р.Б. Назив и категорија такмичења Место одржавања време одржавања
од - до
резервни термин
од - до
Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Државно првенство у УЛЛ Земун Поље 10.09.16. 10.09.16. 17.09.16. 17.09.16. АК "Ћуприја" резултати 
 
БАЛОНАРСТВО
Р.Б. Назив и категорија такмичења Место одржавања време одржавања
од - до
резервни термин
од - до
Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Државно првенство у балонарству Сента 1. недеља септембра БК "Дамбос" и БК "Сента Зента"  
2. Куп Републике Србије у балонарству Крушевац 20.-22. Мај БК"Дамбос"  
3. Београдски манифест  Калемегдан 27.-29. Мај БК"Дамбос"  

 

 

 

.

fer play2014