КАЛЕНДАР И РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА - 2017

РАКЕТНО МОДЕЛАРСТВО
Р.Б. Назив такмичења Место одржавања датум одржавања

резервни датум

Организатор билтен/
резултати
1. 1.коло јуниорског и сениорског купа Субота 20. мај     АК "Фрањо Клуз" Земун Резултати 
2. 2. коло јуниорског и сениорског купа Арадац 28. мај     АК "Нова Пазова" Резултати 
3. 3. коло јуниорског и сениорског купа Бела Црква Субота 1. јул     АК „Живица Митровић", Бела Црква  Резултати
4. 2. Бела Црква куп Бела Црква 1. јул 2. јул     АК "Живица Митровић" Бела Црква Резултати 
5. ФАИ Европско првенство Влоцлавек, Пољска 19. авг 26. авг  ФАИ  
6. 16. Београд куп (5. меморијал Десимира Качевенде) Арадац, Зрењанин 30. сеп 1. окт 7. окт  8. окт  АК "Фрањо Клуз", Земун  
7. Државно првенство  Арадац, Зрењанин 30. сеп 1. окт 7. окт  8. окт  АК "Фрањо Клуз", Земун
8. 4. коло јуниорског и сениорског купа Адрац Недеља 1. октобар      АК „Фрањо Клуз“, Земун  
9. 5. Јуниорски трофеј Срема у класама S3A, S6A и S4A Војка 22. окт 22. окт     АК „Нова Пазова“  
 
ПАДОБРАНСТВО
Р.Б. Назив  такмичења Место одржавања датум одржавања

резервни термин

Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Мајски куп 2017. - скокови на циљ Параћин 27.мај 28. мај АК "Наша крила" Параћин
2. Делта куп Лисичији Јарак, Београд 16. сеп 17. сеп ПК "Грифон" Београд  
3. Куп Приједора - Петровдански куп Приједор 01. јул 02. јул        
4. ДП у класичним дисциплинама (циљ и фигуре) Београд 28. јул 30. јул Лисичији Јарак, Београд Резултати 
5. ФАИ Европско првенство у класичним дисциплинама Подгорица, Црна Гора 24. авг 31. авг     ФАИ  
6. Куп Параћина 2017. - скокови на циљ Параћин 23. сеп 24. сеп     АК "Наша крила" Параћин  
 
УЛТАЛАКО ЛЕТЕЊЕ
Р.Б. Назив такмичења Место одржавања датум одржавања

резервни термин

Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Куп Београда у навигацији за ултралаке летелице Накнадно ће бити одређено одложено за јесењи термин   АК "Ћуприја"
2. ДП у прецизном слетању за ултралаке летелице Земун Поље 02. сеп 09. сеп АК "Ћуприја"
                 
БАЛОНАРСТВО
Р.Б. Назив и категорија такмичења Место одржавања датум одржавања

резервни термин

Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Београдски манифест Београд 26. мај 28. мај БК "Дамбос" Београд  
2. Државно првенство Сента 01. сеп 03. сеп БК "Дамбос" Београд  
3. Куп Србије у балонарству Крушевац 30. јун 02 јул.     БК "Дамбос" Београд  
 
ОПШТА АВИЈАЦИЈА
Р.Б. Назив такмичења Место одржавања време одржавања
од - до
резервни термин
од - до
Непосредни организатор билтен/
резултати
1. ФАИ светско првенство у прецизном летењу Спитзерберг, Аустрија 28.јула 5. августа     ФАИ Резултати 
2. Државно првенство у аерорелију Трстеник 08. сеп 10. сеп 15. сеп 17. сеп АК "Трстеник"
3. Државно првенство у прецизном летењу Кикинда 22. сеп 24. сеп     АК "Кикинда"  
 
ПАРАГЛАЈДИНГ
  Дисциплина прелет              
Р.Б. Назив такмичења Место одржавања датум одржавања

резервни термин

Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Вршац Опен, Лига Србије 1. коло, ФАИ 2 Вршац 29. апр 02. мај КСЛ "Арес" - Београд Fimale Team Sport  Class Overall
2. Овчар куп, Лига Србије 2. коло Овчар, Чачак 10-11. Јун      клизно  ПгК "Парасекс" Чачак
3. Тупижница Опен, Лига Србије 3. коло Књажевац 5-6 Август Пгк "Бабин зуб" Књажевац Резултати 
4. Светски куп, ФАИ 2 Сићево 17. јун 24. јун ВСС Резултати 
5. Светско првенство, ФАИ 1 Италија 01. јул 15. јул ФАИ

Nations
Women
Overall 

6. ДП Пољске и Србије, Лига Србије 4. коло, ФАИ 2 Копаоник 14. авг 19. авг     ПгК "Голија" Рашка  Serbia Clubs
Serbian Juniors
Serbian Sport Class
Serbia National Overall
Sport Class
Women
Overall
ПАРАГЛАЈДИНГ
  Дисциплина прецизно слетање             
Р.Б. Назив такмичења Место
одржавања
датум одржавања

резервни термин

Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Светски куп, ФАИ 2 Вршац 07. апр 09. апр ВСС, СПК "Беркут" Вршац Резултати 
2. Светско првенство, ФАИ 1 Албанија 05. мај 14. мај ФАИ
Резултати 
3. Куп орлова, ДП и Лига Србије 1.коло, ФАИ 2 Аљудово 20. мај 21. мај 27. мај 28. мај ПгК "Бели орлови" Пожаревац Резултати
4. Ћовдин Опен, Лига Србије 2. коло, ФАИ 2 Ћовдин Отказано АК "Крилаш" Петровац на Млави
5. Вршац Опен, Лига Србије 3. коло, ФАИ 2 Вршац 02. сеп 03. сеп 09. сеп 10. сеп СПК "Беркут" Вршац
6. Гоч Опен, Лига Србије 4. коло, ФАИ 2 Врњачка Бања 15. сеп 16. сеп 22. сеп 23. сеп ПгК "Вертиго" Врњачка Бања  
 
ВАЗДУХОПЛОВНО ЈЕДРИЛИЧАРСТВО
Р.Б. Назив такмичења Место одржавања датум одржавања

резервни термин

Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Државно првенство у ваз.једриличарству Сремска Митровица Одложено АК "Сремска Митровица"
 
ВАЗДУХОПЛОВНО МОДЕЛАРСТВО
Р.Б. Назив такмичења Место одржавања датум одржавања

резервни термин

Непосредни организатор билтен/
резултати
1. 8. Коплас про куп, F1N i F1N-150 Нова Пазова 26. феб 5. март АК "Нова Пазова" Резултати 
2. 3. Отворено првенство Војводине, Бачка индор куп, F1N и F1N150 Сомбор 05. март 12. март АК "Сомбор"  Резултати
3. ДП F1N и Ревијални куп Нове Пазове F1N150 Нова Пазова 26. март 2. апр АК "Нова Пазова"  Резултати
4. Зрењанин индор Опен 2017, F1N и F1N150 Зрењанин јесењи термин   АК "Зрењанин"  
5. Пан куп 2017, F1ABCH Арадац, Зрењанин 23. Април   АК "Зрењанин"  
6. Државно првенство Ф1Е Крчедин одложено АК "Сомбор"  
7. 34. Срем куп, F1ABCQ и "F1H Eurochalenge" Арадац, Зрењанин 27. и 28. мај 03. и 04. јун АК "Нова Пазова" Резултати 
8. Отворено првенство Војводине  - XXI Бачка куп F1ABCHQ Ранчево 03. јун 10. јун АК "Сомбор" Резултати 
9. Јуниорско првенство Србије Ф1Х Ранчево 04. јун 11. јун АК "Нова Пазова"  Резултати
10. Државно првенство Ф1АБЦ Ранчево 04. јун 11. јун АК "Сомбор"  Резултати
11. 50. Меморијал Ђорђе Жигић, F1ABC Арадац, Зрењанин 10. и 11. јун 17. и 18. јун АК "Фрањо Клуз" Земун Резултати 
12. Београдски међународни Ф1Н трофеј 2017. Београд 07.-09. јул 14.-16. јул АК "Београд" Резултати 
13. ФАИ Европско јуниорско првенство Ф1АБП Прилеп, Македонија 30. јул - 06. авг   ФАИ Резултати 
14. ФАИ Светско првенство Ф1АБЦ Сентеш, Мађарска 06.-13. авг   ФАИ

Team Results:  

Individual Results:

Challenge:

15. ФАИ Светско првенство за сениоре и јуниоре Ф1Е Румунија 21.-27. авг   ФАИ  
16. Винг куп Арадац, Зрењанин септембар   АК "Винг" Београд  
17. 5. Јуниорски трофеј Срема F1H,F1G Војка 22. окт   АК "Нова Пазова"  
18. 5. Меморијал Иван Шекуларац, F1ABCH Трстеник 04. нов 11. нов АК "Трстеник"  

 

 

 

.

fer play2014