fbInstagram

КАЛЕНДАР И РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА - 2021

ПАРАГЛАЈДИНГ - ПРЕЛЕТ
Р.Б. Назив и категорија такмичења Место одржавања Главни термин

резервни термин

Непосредни организатор билтен/
резултати
1.  Вршац Опен 1. коло лиге Србије Вршац 17-20. јун 01-04.јул КСЛ Арес Београд билтен 
2. Светски куп Међународно Копаоник - Рашка 10-17. јул ПК Голија Рашка  билтен
3. ПредЕвропско првенство и Државно првенство 2. коло лиге Србије ДП Ниш 01-08. август

ВСС билтен
4. Десант на Дрвар Ревијално такмичење и 1.коло лиге Србије Дрвар, БиХ 13-15.август 20- 22.август ПК „Дрвар“ и КСЛ „Арес“ Београд билтен
5. Меморијални куп Александар Саша Лепир 3. коло лиге Србије Краљево 20-22.август 27-29.август ПК Еол Краљево  билтен
6. Резервно такмичење 4. коло лиге Србије   10-12. септембар 17-19. септембар    
7. Отворено првенство Ваљева Ревијално такмичење Дивчибаре, Рајац или Оклетац Отказано


АК Ваљево билтен
8. Светско првенство СП Француска Отказано 

НАК Француска, ФАИ билтен
 
ПАРАГЛАЈДИНГ - ПРЕЦИЗНО СЛЕТАЊЕ
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин Резервни термин Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Вршац Опен 1. коло лиге Србије Вршац 27-28. март 10-11. април СПК Беркут Вршац

билтен / bilten резултати

2  Државно првенство ДП. 2. коло лиге Србије Сремска Миторовица 17-18.април 24-25.април АК "Кумулус" Нови Сад

bilten/билтен резултати

3. Прокупље опен 3.коло лиге Србије Прокупље 10-11.јул 17-18.јул УЕСТ Прокупље

билтен / bilten

4. Светски куп СК Нишка Бања 29. јул   ПгК "Грунф" Ниш  билтен
5. Светско првенство СП Македонија 07-16.октобар НАК Македонија/ФАИ
6. Европски куп Међународно Београд отказано  
КВС "Кошава" Београд  
 
ОПШТА АВИЈАЦИЈА
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин

Резервни термин

Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Меморијал Ивана Сарића у прецизном летењу Ревијално такмичење Аеродром Суботица 24-25.јул  31.јул - 01.август  АК Иван Сарић Суботица  
2. Меморијал Михајло Петровић Ревијално такмичење Ниш 28.август ВСС, АК „Ваздухопловци Ниша“ Ниш  
3. Државно првенство у рели летењу ДП Аеродром Ечка 10-12.септембар 17-19.септембар АК Зрењанин билтен 
4. Државно првенство у прецизном летењу ДП Параћин 24-26.септембар 01-03.октобар АК "Наша крила" Параћин билтен 
5. Куп Параћина у прецизном летењу Ревијално такмичење Параћин 19.септембар 03.октобар АК "Наша крила" Параћин  
6. Меморијал пилот пуковник Миленко Павловић Ревијално такмичење Аеродром Дивци Отказано

АК Ваљево и ВСС  
                   
ПАДОБРАНСТВО
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин

Резервни термин

Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Куп "Пет звијезда" Међународно Залужани - Бања Лука 29-30.мај    АК "Бања Лука"  
2. Суботица куп 2021 - дисциплина скок на циљ Ревијално такмичење Аеродром Суботица 09-11.јул 16-18.јул АК Иван Сарић Суботица билтен / bilten 
3. Куп Приједора "Петровдански куп" Међународно Урије - Приједор 09-10.јул   АК "Приједор"  
4. Светско првенство у класичним падобранским дисциплинама СП Спортски аеродром Танаи - Русија 10-20.август   НАК Русија/ФАИ билтен 
5. 67. Отворено падобранско првенство Србије у дисциплини скокови на циљ ДП Аеродром Ечка 21-23.август 04-06.септембар АК Зрењанин

 Bilten-otvoreno prvenstvo

Билтен - државно првенство

6. Крушевачки куп у скоковима на циљ Ревијално такмичење Аеродром Крушевац 24-25.август 31.август - 01.септембар АК Михајло Живић Крушевац  
7. Балкански скок пријатељства Међународно Лисичији Јарак 7-12.септембар   ВСС  
8. Куп Параћина Ревијално такмичење Аеродром Параћин 26.септембар 03.октобар АК Наша крила Параћин  
9. Суботица куп 2021 - дисциплина релатив Ревијално такмичење Аеродром Суботица отказано 

АК Иван Сарић Суботица билтен / bilten 
 
УЛТРА ЛАКО ЛЕТЕЊЕ
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин Резервни термин Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Државно првенство пилота ултралаких ваздухоплова ДП  Аеродром Ћуприја 07.август 14.август АК Ћуприја

 билтен

 
ВАЗДУХОПЛОВНО ЈЕДРИЛИЧАРСТВО
Р.Б. Назив  и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин резервни термин Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Лига Србије у ваздухопловном једриличарству Лига такмичење Аеродром Велики Радинци 17-20.јун АК Сремска Митровица
2. Лига Србије у ваздухопловном једриличарству Лига такмичење Аеродром Ченеј 24-27.јун АК Нови Сад
3. Лига Србије у ваздухопловном једриличарству Лига такмичење Аеродром Биково 01-04.јул    АК “Иван Сарић” Суботица
4. Државно првенство  Државно првенство Аеродром Биково 23-31.јул    АК “Иван Сарић” Суботица билтен  
5. Светско првенство СП Немачка 18-31.јул    НАК Немачка/ФАИ

билтен

6. Лига Србије у ваздухопловном једриличарству Лига такмичење Аеродром Краљево 29.јул – 01.август    АК “Михајло Петровић” Краљево

7. Лига Србије у ваздухопловном једриличарству Лига такмичење Аеродром Трстеник 05-08.август   АК “Трстеник”  
8. Светско првенство СП Француска 07-21.август   НАК Француска/ФАИ билтен 
9. Лига Србије у ваздухопловном једриличарству Лига такмичење Аеродром Крушевац 12-15.август   АК Михајло Живић Крушевац  
10. Такмичење у прецизном слетању Ревијално Аеродром Суботица 19-22.август   АК Иван Сарић Суботица  
           
ВАЗДУХОПЛОВНО МОДЕЛАРСТВО
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место
одржавања
Главни термин
Резервни термин
Непосредни организатор билтен/
резултати
1. RCDS FPV RACE 1 Ревијално такмичење Лисичији Јарак, Београд 11.април

18.април

РЦ Дрон Београд

билтен 

резултати

2. 4. Ваљевски моделарски скуп Ревијално такмичење Аеродром Дивци 30.мај 06.јун

АК Ваљево  
3. 38.Срем куп, светски куп у класама Ф1А,Б,Ц, Међународно - светски куп Арадац, Зрењанин 05.јун

03.јул

АК Нова Пазова

билтен / bilten 

резултати

4. Морава куп Ф1АБЦХ

Међународно - отворено

Арадац, Зрењанин 06.јун

13.јун

АК Трстеник

билтен 

резултати

5. Државно првенство Ф1Е ДП одложено 

АК Сомбор  
6. 25.Бачка куп Ф1АБЦХ Лига такмичење, 2.коло Ф1АБЦ и отворено међународно Ранчево, Сомбор 20.јун 12.септембар АК Сомбор билтен 
7. Државно првенство Ф1АБЦ ДП Арадац, Зрењанин 11.јул 26.септембар АК Зрењанин билтен 
8. RCDS FPV RACE 2 Ревијално такмичење Лисичији Јарак, Београд 25.јул 08.август  РЦ Дрон Београд  
9. Пан Куп Ф1АБЦХ Лига такмичење, 1.коло Ф1АБЦ Арадац, Зрењанин 31.јул

АК Зрењанин билтен  
10. DXRacing 2021 Међународно - светски куп Бела Црква 14-15.август РЦ Дрон Београд  
11. RCDS FPV RACE 3 ДП Лисичији Јарак, Београд 26.септембар 03.октобар РЦ Дрон Београд  
12. Винг куп Ф1АБЦХ Лига такмичење, 3.коло Ф1АБЦ Арадац, Зрењанин 03.октобар 07.новембар АК Винг Београд  
13. Лига Ф1Н и Ф1Н-150 лига такмичење, 2.коло Ф1Н Бор 09.октобар 16.октобар АК Бор билтен 
14. Зрењанин Индор Опен Ф1Н и Ф1Н-150 лига такмичење, 3.коло Ф1Н Зрењанин 10.октобар 24.октобар АК Зрењнин билтен 
15. 6. Бачка Индор куп Ф1Н и Ф1Н-150 Лига такмичење, 1.коло Ф1Н Сомбор 23.октобар 30. октобар АК Сомбор  
16. 10.меморијал Ивана Шекуларца Ф1АБЦХГ Лига такмичење, 4.коло Ф1АБЦ Аеродром Трстеник 06.новембар 13.новембар АК Трстеник  
17. Државно првенство Ф1Н и ревијално Ф1Н-150 ДП Сомбор 13.новембар 20.новембар АК Сомбор  
18. Светско првенство за сениоре и јуниоре Ф1АБЦП СП Монконтур, Француска Одложено за 2023     ФАИ, НАК Француска билтен  
19. 53.Меморијал Ђорђе Жигић Ф1АБЦ Међународно - светски куп Арадац, Зрењанин Одложено за 2022
 
АК Фрањо Клуз Земун  
20. Златибор трофеј куп 2021 Ф1Е Међународно - светски куп Златибор Одложено за 2022 
 
АК Фрањо Клуз Земун  
21. Златибор куп 2021 Ф1Е Међународно – светски куп Златибор Одложено за 2022 
 
АК Фрањо Клуз Земун  
22. “Belgrade Fair Cup 2021” – Ф1Д и јуниори папир 350 Међународно – светски куп Београдски сајам Одложено за 2022   АК Фрањо Клуз Земун  
 
РАКЕТНО МОДЕЛАРСТВО
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин Резервни термин Непосредни организатор билтен/
резултати
1. 1.коло лиге Србије за сениоре и јуниоре Лига такмичење Велики Радинци 08.мај 22.мај АК Сремска Митровица

билтен 

резултати

2. 2.коло лиге Србије за сениоре и јуниоре Лига такмичење Арадац, Зрењанин 29.мај 12.јун АК "Фрањо Клуз" Земун билтен Резултати
3. Сирмијум куп - светски куп Међународно - светски куп Велики Радинци 03-04.јул АК Сремска Митровица  билтен
4. Светско првенство у ракетном моделарству за сениоре и јуниоре СП Бузау, Румунија 02-08.октобар ФАИ, НАК Румунија билтен
5. Државно првенство за сениоре и јуниоре ДП Аеродром Ченеј - Нови Сад 18-19.септембар 25-26.септембар АК Нови Сад
6. 1.коло лиге Србије за сениоре и јуниоре Лига такмичење Аеродром Ченеј - Нови Сад Отказано
АК Нови Сад  

 

 

 

.

fer play2014