fbInstagram

КАЛЕНДАР И РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА - 2022

ПАРАГЛАЈДИНГ - ПРЕЛЕТ
Р.Б. Назив и категорија такмичења Место одржавања Главни термин

резервни термин

Непосредни организатор билтен/
резултати
1.

ФлајФит Опен ФАИ 2

Ревијално такмичење Рајац, Дивчибаре 2-4.септембар 22-24.септембар СК „Флај Фит“ Београд

билтен

2.

Вршац Опен, 1.коло лиге Србије ФАИ 2

Лига такмичење

Вршац

2-5.јун   

9-12.јун

КСЛиБ „Арес“ Београд 

билтен

резултати

3.

Краљево Опен, ДП и 2.коло лиге Србије, ФАИ 2

ДП, лига такмичење

Столови, Рајац 5-10.јул   

ПК „Еол“ Краљево

билтен

резултати резултати ДП

4.

Копаоник куп, 3.коло лиге Србије ФАИ 2

Лига такмичење

Копаоник, Голија

29.септембар - 2.октобар   ПК „Голија“ Рашка билтен
5. 16. ФАИ Европско првенство ЕП Ниш, Србија 25.јул – 6.август ВСС

билтен 
резултати

6. Десант на Дрвар 2022, Предсветски куп, ФАИ 2 Међународно Дрвар 21-27.август  

КСЛиБ „Арес“ Београд

билтен резултати

 
ПАРАГЛАЈДИНГ - ПРЕЦИЗНО СЛЕТАЊЕ
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин Резервни термин Непосредни организатор билтен/
резултати
1.

Вршац Опен, ДП и 1.коло лиге Србије ФАИ 2

ДП и лига такмичење Вршац 25-27.март 1-3.април СПК Беркут Вршац

резултати

2

Суботица Опен, 2.коло лиге Србије ФАИ 2

Лига такмичење Суботица   11-12.jun АК „Иван Сарић“ Суботица

билтен

3. 7. ФАИ Европско првенство ЕП Сибиу, Румунија 2-10.септембар
НАК Румунија

билтен
резултати

 
ОПШТА АВИЈАЦИЈА
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин

Резервни термин

Непосредни организатор билтен/
резултати
1. СП у прецизном летењу СП Алби, Француска 20-27.август ФАИ  
2. ДП општа авијација дисциплина рели летење ДП Аеродром Ечка 23 - 25. септембар
30.септ – 2.окт АК Зрењанин

билтен резултати

3. ДП општа авијација дисциплина прецизно летење ДП Параћин 14-16. октобар   АК "Наша крила" Параћин билтен резултати
4. Куп Параћина у прецизном летењу Ревијално Параћин 25.септембар 02.октобар АК "Наша крила" Параћин
5. Меморијал Иван Сарић у општој авијацији прецизно летење Ревијално такмичење Суботица 16.октобар 23.октобар АК „Иван Сарић“ Суботица
                   
ПАДОБРАНСТВО
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин Резервни термин Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Куп „Пет звијезда“ Међународно Бања Лука 27-29.мај ВК “SKYDIVE” Бања Лука
билтен 
резултати
2. Куп Приједора – Петровдански куп Међународно Приједор 1-3.јул АК „Приједор“ резултати
3. 36.ФАИ Светско првенство у класичним дисциплинама СП Страконице, Чешка Република 18-23.јул НАК Чешка Република

билтен  резултати

4.  68. ДППС ДП Параћин 19-21.август 26-28.август АК „Наша Крила“ Параћин

 билтен резултати

5. Куп Балкански скок пријатељства Ревијално такмичење Београд 9.-11.септембар ПК „Архистратиг“ Београд

билтен резултати

6. Меморијал Иван Сарић у падобранству скокови на циљ Ревијално такмичење Суботица 15.октобар   22.октобар АК „Иван Сарић“ Суботица  
 
УЛТРА ЛАКО ЛЕТЕЊЕ
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин Резервни термин Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Државно првенство пилота ултралаких ваздухоплова ДП  Блаце 17-18.септембар   АК „Ваздухопловци Ниша“

 
билтен билтен 2 резултати

2. Меморијал Иван Сарић у УЛЛ прецизно летење Ревијално такмичење Суботица 16.октобар 23.октобар Ак „Иван Сарић“ Суботица  
 
ВАЗДУХОПЛОВНО ЈЕДРИЛИЧАРСТВО
Р.Б. Назив  и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин резервни термин Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Државно првенство  ДП Трстеник   5-14.август АК „Трстеник“ билтен
2. 37. ФАИ Светско првенство СП Маткопуста, Мађарска 23.јул – 6.август    НАК Мађарска

билтен

3. Екс Ју Бланик камп куп 2022 Ревијално такмичење Трстеник 9-11.септембар 16-18.септ АК „Трстеник“
4. Меморијал Иван Сарић у једриличарству прецизно летење Ревијално такмичење Суботица 16.октобар 23.октобар АК „Иван Сарић“ Суботица  
           
ВАЗДУХОПЛОВНО МОДЕЛАРСТВО
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место
одржавања
Главни термин
Резервни термин
Непосредни организатор билтен/
резултати
1. ДП Ф1Н ДП Зрењанин одложено

27.новембар

АК „Зрењанин“

 билтен  резултати

2. Зрењанин Индор Опен 2022 Ф1Н и Ф1Н150 Лига такмичење Зрењанин одложено 27.новембар АК „Зрењанин“ билтен резултати
3. 7. Бачка Индор Куп и Отворено првенство Војводине Ф1Н и Ф1Н150 Лига такмичење Сомбор 26.март

22.октобар

АК „Сомбор“

билтен резултати

4. Трофеј Београда

Ревијално такмичење

Београд 3.април

10.април

ВСУ „РЦ Дрон“ Београд

5. Сава Индор 2022 Ф1Н и Ф1Н150 Међуклупско такмиченје Шабац 23.април   АК „Београд“

билтен  резултати

6. НС Трка дронова Ревијално такмичење Нови Сад 24.април

8.мај

ВСУ „РЦ Дрон“ Београд
7. 5. Моделарски скуп Ревијално такмичење Ваљево 15.мај 22.мај АК „Ваљево“
8. 39. Срем куп Ф1АБЦ Светски куп Арадац, Зрењанин 25.јун   АК „Нова Пазова“ билтен 
резултати
9. 2. Морава Куп Ф1АБЦ Светски куп Арадац, Зрењанин 26.јун   АК „Трстеник“

билтен резултати

10. 1.Ф3К Моторола куп, РЦ моделарство, класа Ф3К Ревијално такмичење Ћуприја 12.јун 19.јун АК „Ћуприја“ билтен
11. Куп Београда Ребијално такмичење Београд 12.јун 19.јун ВСУ „РЦ Дрон“ Београд
12. 26. Бачка куп и Отворено првенство Војводине Ф1АБЦХ
Отворено међународно Сомбор 18.јун 10.септембар АК „Сомбор“

билтен резултати

13. Државно првенство Ф1АБЦ ДП Сомбор 19.јун 11.септембар АК „Сомбор“

билтен резултати

14. Пан Куп Ф1АБЦХ Лига такмичење Зрењанин 26.новембар   АК „Зрењанин“ билтен резултати
15. Светски куп у трци дронова СК Бела Црква 2. и 3.јул 9. и 10.јул ВСУ „РЦ Дрон“ Србија
16. ФАИ Европско првенство Ф1АБЦ ЕП Прилеп, Северна Македонија 16-20.август НАК Северна Македонија

билтен резултати

17. ДП у трци дронова ДП Београд 11.септембар   ВСУ „РЦ Дрон“ Београд билтен резултати
18. ДП у РЦ моделарству, класа Ф3К ДП Ћуприја 10.септембар   17.септембар АК „Ћуприја“   билтен 
19. Винг куп Ф1АБЦ Лига такмичење Арадац, Зрењанин 15.октобар
АК „Винг“ Београд билтен
20. Отворено првенство Ф3РЕС Ревијално – међуклупско Зрењанин 9.октобар
АК „Зрењанин“  билтен резултати
21. Такмичење Ф1Н и Ф1Н-150
Лига такмичење Бор 16.октобар 23.октобар АК „Бор“  
22. 11. Меморијал Иван Шекуларац Ф1АБЦ Лига такмичење Трстеник 22.октобар 29.октобар  АК „Трстеник“
 
РАКЕТНО МОДЕЛАРСТВО
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин Резервни термин Непосредни организатор билтен/
резултати
1. 1.коло купа Србије у ракетном моделарству Лига такмичење Сремска Митровица 2.април АК „Сремска Митровица“

билтен резултати

2. 2.коло купа Србије у ракетном моделарству Лига такмичење Арадац, Зрењанин 07.мај 14.мај АК "Фрањо Клуз" Земун

билтен

резултати

3. 3.коло купа Србије у ракетном моделарству Лига такмичење Нови Сад 18.јун   АК „Нови Сад“ билтен 
резултати
4. 4.коло купа Србије у ракетном моделарству Лига такмичење Сремска Митровица 2.јул   АК „Сремска Митровица“ и АК „Фрањо Клуз“ Земун

билтен

резултати

5. ФАИ Европско првенство за сениоре и јуниоре ЕП Арадац, Зрењанин 18-24.август ВСС

билтен резултати

6. Државно првенство у ракетном моделарствуе ДП Нови Сад 17-18.септембар 24-25.септембар АК „Нови Сад“ билтен резултати
 

ГЕНЕРАЛНИ ПЛАСМАН СЕНИОРСКИ И ЈУНИОРСКИ КУП СРБИЈЕ 2022.

          резултати

 

 

 

.

fer play2014