КАЛЕНДАР И РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА - 2017
РАКЕТНО МОДЕЛАРСТВО | ||||||||
Р.Б. | Назив такмичења | Место одржавања | датум одржавања |
резервни датум |
Организатор | билтен/ резултати |
||
1. | 1.коло јуниорског и сениорског купа | Субота 20. мај | АК "Фрањо Клуз" Земун | Резултати | ||||
2. | 2. коло јуниорског и сениорског купа | Арадац | 28. мај | АК "Нова Пазова" | Резултати | |||
3. | 3. коло јуниорског и сениорског купа | Бела Црква | Субота 1. јул | АК „Живица Митровић", Бела Црква | Резултати | |||
4. | 2. Бела Црква куп | Бела Црква | 1. јул | 2. јул | АК "Живица Митровић" Бела Црква | Резултати | ||
5. | ФАИ Европско првенство | Влоцлавек, Пољска | 19. авг | 26. авг | ФАИ | Резултати | ||
6. | 16. Београд куп (5. меморијал Десимира Качевенде) | Арадац, Зрењанин | 30. сеп | 1. окт | 7. окт | 8. окт | АК "Фрањо Клуз", Земун | |
7. | Државно првенство | Арадац, Зрењанин | 30. сеп | 1. окт | 7. окт | 8. окт | АК "Фрањо Клуз", Земун | Резултати |
8. | 4. коло јуниорског и сениорског купа | Војка | 28. октобар | АК „Нова Пазова“ | Резултати | |||
Јуниорски и сениорски куп - генерални пласман 2017 | Резултати | |||||||
9. | 5. Јуниорски трофеј Срема у класама S3A, S6A и S4A | Војка | Отказано | АК „Нова Пазова“ | ||||
ПАДОБРАНСТВО | ||||||||
Р.Б. | Назив такмичења | Место одржавања | датум одржавања |
резервни термин |
Непосредни организатор | билтен/ резултати |
||
1. | Мајски куп 2017. - скокови на циљ | Параћин | Отказано | АК "Наша крила" Параћин | ||||
2. | Делта куп | Лисичији Јарак, Београд | 7. Октобар | 8. Октобар | ПК "Делта" Београд | Резултати | ||
3. | Куп Приједора - Петровдански куп | Приједор | 01. јул | 02. јул | ||||
4. | ДП у класичним дисциплинама (циљ и фигуре) | Београд | 28. јул | 30. јул | Лисичији Јарак, Београд | Резултати | ||
5. | ФАИ Европско првенство у класичним дисциплинама | Подгорица, Црна Гора | 24. авг | 31. авг | ФАИ | |||
6. | Куп Параћина 2017. - скокови на циљ | Параћин | Отказано | АК "Наша крила" Параћин | ||||
УЛТАЛАКО ЛЕТЕЊЕ | ||||||||
Р.Б. | Назив такмичења | Место одржавања | датум одржавања |
резервни термин |
Непосредни организатор | билтен/ резултати |
||
1. | ДП у прецизном слетању за ултралаке летелице | Земун Поље | 02. сеп | 09. сеп | АК "Ћуприја" | Резултати | ||
БАЛОНАРСТВО | ||||||||
Р.Б. | Назив и категорија такмичења | Место одржавања | датум одржавања |
резервни термин |
Непосредни организатор | билтен/ резултати |
||
1. | Београдски манифест | Београд | 26. мај | 28. мај | БК "Дамбос" Београд | |||
2. | Државно првенство | Сента | 01. сеп | 03. сеп | БК "Дамбос" Београд | |||
3. | Куп Србије у балонарству | Крушевац | 30. јун | 02 јул. | БК "Дамбос" Београд | |||
ОПШТА АВИЈАЦИЈА | ||||||||
Р.Б. | Назив такмичења | Место одржавања | време одржавања од - до |
резервни термин од - до |
Непосредни организатор | билтен/ резултати |
||
1. | ФАИ светско првенство у прецизном летењу | Спитзерберг, Аустрија | 28.јула | 5. августа | ФАИ | Резултати | ||
2. | Државно првенство у аерорелију | Трстеник | Отказано | АК "Трстеник" | ||||
3. | Државно првенство у прецизном летењу | Кикинда | Отказано | АК "Кикинда" | ||||
ПАРАГЛАЈДИНГ |
||||||||
Дисциплина прелет | ||||||||
Р.Б. | Назив такмичења | Место одржавања | датум одржавања |
резервни термин |
Непосредни организатор | билтен/ резултати |
||
1. | Вршац Опен, Лига Србије 1. коло, ФАИ 2 | Вршац | 29. апр | 02. мај | КСЛ "Арес" - Београд | Fimale Team Sport Class Overall | ||
2. | Овчар куп, Лига Србије 2. коло | Овчар, Чачак | 10-11. Јун | клизно | ПгК "Парасекс" Чачак | Резултати | ||
3. | Тупижница Опен, Лига Србије 3. коло | Књажевац | 5-6 Август | Пгк "Бабин зуб" Књажевац | Резултати | |||
4. | Светски куп, ФАИ 2 | Сићево | 17. јун | 24. јун | ВСС | Резултати | ||
5. | Светско првенство, ФАИ 1 | Италија | 01. јул | 15. јул | ФАИ | |||
6. | ДП Пољске и Србије, Лига Србије 4. коло, ФАИ 2 | Копаоник | 14. авг | 19. авг | ПгК "Голија" Рашка | Serbia Clubs Serbian Juniors Serbian Sport Class Serbia National Overall Sport Class Women Overall |
||
7. | Лига Србије 2017 | Резултати | ||||||
ПАРАГЛАЈДИНГ | ||||||||
Дисциплина прецизно слетање | ||||||||
Р.Б. | Назив такмичења | Место одржавања |
датум одржавања |
резервни термин |
Непосредни организатор | билтен/ резултати |
||
1. | Светски куп, ФАИ 2 | Вршац | 07. апр | 09. апр | ВСС, СПК "Беркут" Вршац | Резултати | ||
2. | Светско првенство, ФАИ 1 | Албанија | 05. мај | 14. мај | ФАИ |
Резултати | ||
3. | Куп орлова, ДП и Лига Србије 1.коло, ФАИ 2 | Аљудово | 20. мај | 21. мај | 27. мај | 28. мај | ПгК "Бели орлови" Пожаревац | Резултати |
4. | Ћовдин Опен, Лига Србије 2. коло, ФАИ 2 | Ћовдин | Отказано | АК "Крилаш" Петровац на Млави | ||||
5. | Вршац Опен, Лига Србије 3. коло, ФАИ 2 | Вршац | 02. сеп | 03. сеп | 09. сеп | 10. сеп | СПК "Беркут" Вршац | Резултати |
6. | Гоч Опен, Лига Србије 4. коло, ФАИ 2 | Врњачка Бања | 20-22. октобар | ПгК "Вертиго" Врњачка Бања | Резултати | |||
7. | АЦЦ лига Србија 2017. - генерални пласман | Екипни Појединачни | ||||||
ВАЗДУХОПЛОВНО ЈЕДРИЛИЧАРСТВО | ||||||||
Р.Б. | Назив такмичења | Место одржавања | датум одржавања |
резервни термин |
Непосредни организатор | билтен/ резултати |
||
1. | Државно првенство у ваз.једриличарству | Сремска Митровица | Отказано | АК "Сремска Митровица" | ||||
ВАЗДУХОПЛОВНО МОДЕЛАРСТВО | ||||||||
Р.Б. | Назив такмичења | Место одржавања | датум одржавања |
резервни термин |
Непосредни организатор | билтен/ резултати |
||
1. | 8. Коплас про куп, F1N i F1N-150 | Нова Пазова | 26. феб | 5. март | АК "Нова Пазова" | Резултати | ||
2. | 3. Отворено првенство Војводине, Бачка индор куп, F1N и F1N150 | Сомбор | 05. март | 12. март | АК "Сомбор" | Резултати | ||
3. | ДП F1N и Ревијални куп Нове Пазове F1N150 | Нова Пазова | 26. март | 2. апр | АК "Нова Пазова" | Резултати | ||
4. | Зрењанин индор Опен 2017, F1N и F1N150 | Зрењанин | 03.12.2017 | АК "Зрењанин" | Резултати | |||
5. | Пан куп 2017, F1ABCH | Арадац, Зрењанин | 7. Октобар | АК "Зрењанин" | Резултати | |||
6. | Државно првенство Ф1Е | Крчедин | 29. Октобар | 5. Новембар | АК "Сомбор" | |||
7. | 34. Срем куп, F1ABCQ и "F1H Eurochalenge" | Арадац, Зрењанин | 27. и 28. мај | 03. и 04. јун | АК "Нова Пазова" | Резултати | ||
8. | Отворено првенство Војводине - XXI Бачка куп F1ABCHQ | Ранчево | 03. јун | 10. јун | АК "Сомбор" | Резултати | ||
9. | Јуниорско првенство Србије Ф1Х | Ранчево | 04. јун | 11. јун | АК "Нова Пазова" | Резултати | ||
10. | Државно првенство Ф1АБЦ | Ранчево | 04. јун | 11. јун | АК "Сомбор" | Резултати | ||
11. | 50. Меморијал Ђорђе Жигић, F1ABC | Арадац, Зрењанин | 10. и 11. јун | 17. и 18. јун | АК "Фрањо Клуз" Земун | Резултати | ||
12. | Београдски међународни Ф1Н трофеј 2017. | Београд | 07.-09. јул | 14.-16. јул | АК "Београд" | Резултати | ||
13. | ФАИ Европско јуниорско првенство Ф1АБП | Прилеп, Македонија | 30. јул - 06. авг | ФАИ | Резултати | |||
14. | ФАИ Светско првенство Ф1АБЦ | Сентеш, Мађарска | 06.-13. авг | ФАИ |
Team Results: Individual Results: Challenge: |
|||
15. | ФАИ Светско првенство за сениоре и јуниоре Ф1Е | Румунија | 21.-27. авг | ФАИ | ||||
16. | Винг куп | Арадац, Зрењанин | 8. Октобар | АК "Винг" Београд | Резултати | |||
17. | 5. Јуниорски трофеј Срема F1H,F1G | Војка | 22. окт | АК "Нова Пазова" | ||||
18. | 5. Меморијал Иван Шекуларац, F1ABCH | Трстеник | 04. нов | 11. нов | АК "Трстеник" | Резултати | ||
19 | Лига Србије Ф1АБЦ | Резултати |
.